Fier in Friesland

Vrijdag 7 mei 2021 (update 4 augustus 2021)
IM-bergers leverden in het eerste kwartaal van 2021 andermaal uitstekende prestaties. Er werden 25.690 bergingen uitgevoerd. Dit was ondanks avondklok en andere bewegingsbeperkingen 9% meer dan in het voorgaande kwartaal en 2% meer dan in het eerste kwartaal van 2020. De gemiddelde aanrijdtijd voor al deze opdrachten kwam uit op 11:18 minuten. Dit was elf seconden langzamer dan het record dat in het voorgaande kwartaal werd gevestigd. Als rekening wordt gehouden met vertraging als gevolg van files bedroeg het landelijk gemiddelde van de behaalde aanrijdtijden precies tien minuten.

Kees Boersma van Automobielbedrijf Boersma op de Centrale As bij Dokkum

Kees Boersma aan het werk op de N356 op 3 mei 2021

De snelste berger van het land was zoals gebruikelijk Takel-, Berging- en Transportbedrijf A. Barendregt in Rhoon. Dit bedrijf nam in het zuidelijk deel van Zuid-Holland 2.299 bergingen voor zijn rekening met een gemiddelde aanrijdtijd van 6:12 minuten. Barendregt werd op de voet gevolgd door Automobielbedrijf Boersma uit Wouterswoude. Boersma kwam 26 keer in actie op de Centrale As (N356) bij Dokkum en behaalde voor deze opdrachten een gemiddelde aanrijdtijd van 6:26 minuten. Vreugdenhil Berging uit Rijswijk zette zijn opmars in de ranglijst voort en nestelde zich op een vijfde plaats met een gemiddelde aanrijdtijd van 7:07 minuten voor 1.400 bergingen.

Snelste bergers 2021 - Q1

Berger Meldingen ART gemiddeld
Takel-, Berging- en Transportbedrijf A. Barendregt2.29900:06:12
Automobielbedrijf Boersma2600:06:26
Roos-Autoberging.nl68100:06:48
Collewijn & Zn.8700:07:06
Vreugdenhil Berging1.40000:07:18
BRL Leiden43000:07:23
Jan van de Graaf Jr.1.27600:07:24

Opvallend goed waren de resultaten in rayons waarin sinds 1 oktober vorig jaar nieuwe contractpartijen aan het werk zijn gegaan. Zo haalde Auto- en Bergingsbedrijf Besems in twee werkgebieden aan de oostkant van Tilburg (NB314 en NB316) voor 91 opdrachten een gemiddelde aanrijdtijd van 9:21 minuten. Haulo Berging was in drie nieuw gegunde rayons bij Alkmaar (NH116, NH117 en NH122) met een gemiddelde 8:45 minuten nog iets sneller. Haulo moest in de genoemde werkgebieden 241 keer uitrukken.

IM-bergers met 100% performance

Berger Rayons Areaal (km) Bergingen
BergingsdienstNB319, NB32098,7333
SprankenisNB336, NB33779,0107
BarendregtZH167, ZH168, ZH17568,8892
RoosZH161, ZH163a61,1622
HeiltjesGL268, NB33047,265
CollewijnG3532,264
AutaxO7425,728
HauloNH11324,229
EijckGL25118,331
BRLZH15311,834
BoersmaF1011,126
 
Totaal478,12.231
Totaal landelijk8.730,026.019
Aandeel 100%5,5%8,6%

Bergingsdienst.nl in Liempde (NB) scoorde net als in het vierde kwartaal voor alle 333 ontvangen bergingsopdrachten een aanrijdtijd onder de twintig minuten. Deze prestatie werd door geen enkele andere berger met meer dan 100 opdrachten geëvenaard. Roos-Autoberging in Schiedam kwam dichtbij. Dit bedrijf had op een totaal van 681 bergingen in alle drie de gegunde rayons slechts twee keer meer dan twintig minuten nodig om ter plaatse te komen.

IM-bergers met gemiddelde aanrijdtijd onder 8 minuten

Berger Rayons Areaal (km) Bergingen
BarendregtZH166, ZH167, ZH168, ZH173, ZH175, ZH177, ZH180241,52081
SmitsNH129, NH135155,6891
VreugdenhilZH154, ZH156112,91124
VlietNH13676,2438
RoosZH161, ZH163a61,1622
GraafZH16357,7884
EijckGL251, GL255, GL26552,6154
BRLZH153, ZH15738,9264
DeltaGL23932,7101
CollewijnG3532,264
KuzeeZ28530,959
HeiltjesNB33028,127
HauloNH11727,129
SprankenisNB33724,351
BoersmaF1011,126
 
Totaal982,96.815
Totaal landelijk8.730,026.019
Aandeel rayons met ART onder 8 minuten11,3%26,2%

In de tabellen worden alleen rayons vermeld waarover in het afgelopen kwartaal een compleet kwartaalrapport werd uitgebracht. Dit zijn rayons waarin twintig of meer bergingen werden uitgevoerd én rayons waarvoor het afgelopen kwartaal het laatste was in een reeks van kwartalen waarin de voor het opstellen van een rapportage vereiste minimum van twintig bergingen werd overschreden. Gemiddelde aanrijdtijden zijn gerapporteerd na correctie voor vertraging als gevolg van files. Bij de bepaling van het aantal kilometers weg in elk rayon zijn de twee rijbanen van wegen met gescheiden rijbanen als aparte wegen geteld. Aan de gegevens in de tabellen kunnen geen rechten worden ontleend.

SIMN - Mauritskade 5 - 2514 HC 's-Gravenhage - Tel 070 365 76 02 - Fax 070 30 600 52 -