Aanrijdtijden fors omhoog

Vrijdag 15 november 2019
De aanrijdtijden van IM-bergers lagen in het derde kwartaal van 2019 een halve minuut hoger dan in het kwartaal daarvóór. Er werden 30.098 bergingen uitgevoerd met een gemiddelde aanrijdtijd van 12:50 minuten. Als de tijden worden gecorrigeerd voor vertraging als gevolg van files komt het gemiddelde uit op 11:15 minuten. Ook dat was ruim 30 seconden meer dan in het tweede kwartaal. De stijging deed zich voor in het hele land en bij vrijwel alle bergers. Onder de grotere bedrijven slaagden alleen Logicx, Hoogwout, Bergingsdienst en Aad Renses er in om hun gemiddelde te verbeteren.

Michel van Kempen van Bergingsdienst.nl op 6 september 2019

Michel van Kempen van Bergingsdienst.nl houdt bij een pechverplaatsing op 6 september 2019 het achteropkomende verkeer nauwlettend in de gaten.

In 46 werkgebieden werd een gemiddelde aanrijdtijd behaald onder de 10:00 minuten. Die rayons waren samen goed voor een derde van het landelijk volume. Koploper was, na een korte afwezigheid, Barendregt uit Rhoon, met maar liefst acht rayons waarin zeer goede resultaten werden geboekt. Opmerkelijk was de prestatie van Aad Renses in Alkmaar die voor het eerst in alle drie de gegunde rayons een gemiddelde behaalde dat onder de tien minuten lag.

IM-bergers met gemiddelde aanrijdtijd onder 10 minuten

Berger Rayons Areaal (km) Bergingen
BarendregtZH166, ZH167, ZH168, ZH173, ZH175, ZH177, ZH180, ZH181278,61.841
AmerongenGL249, GL251, GL252, GL255, GL263, GL265173,1724
SmitsNH129, NH135155,6878
HoogwoutNH126, NH138122,6863
BergingsdienstNB319, NB32098,7423
RensesNH116, NH117, NH12283,4278
HooikammerO7281,6226
SchoenmakerNH12378,3180
VlietNH13676,2528
LogicxNB318, U21770,3443
DeltaGL239, GL24157,7171
DriesprongL35356,172
VreugdenhilZH15654,7700
RoosZH161, ZH16943,3159
GraafZH16442,834
QuartelZH163a33,2391
CollewijnG3532,265
KuzeeZ28530,950
JonkNH12728,8127
HeiltjesNB33028,170
AutaxO7425,729
SprankenisNB33724,368
BergnetU20715,2106
GrootveldL36614,729
BRLZH15311,835
KooijmanGL2583,437
 
Totaal1.721,38.527
Totaal landelijk8.730,030.098
Aandeel rayons met ART onder 10 minuten19,7%28,3%

In twaalf rayons werd voor alle bergingen een aanrijdtijd behaald die lager was dan de contractuele normtijden van 20 minuten overdag en 25 minuten in de nachturen. Het grootste van die werkgebieden was het rayon L353 (Venray) met een totaal van 56 kilometer aan IM-wegen. Dit rayon wordt bediend door bergingsbedrijf De Driesprong in Leunen.

IM-bergers met 100% performance

Berger Rayons Areaal (km) Bergingen
DriesprongL35356,172
KoolenD5936,126
DeltaGL23932,797
CollewijnG3532,265
StouwdamGL23631,267
AutaxO7425,729
SprankenisNB33724,368
HeiltjesGL26819,139
AmerongenGL25118,353
WolvesO8216,331
GrootveldL36614,729
BarendregtZH16613,8185
 
Totaal320,5761
Totaal landelijk8.730,030.098
Aandeel 100%3,7%2,5%

In de tabellen worden alleen rayons vermeld waarover in het afgelopen kwartaal een compleet kwartaalrapport werd uitgebracht. Dit zijn rayons waarin twintig of meer bergingen werden uitgevoerd én rayons waarvoor het afgelopen kwartaal het laatste was in een reeks van kwartalen waarin de voor het opstellen van een rapportage vereiste minimum van twintig bergingen werd overschreden. Gemiddelde aanrijdtijden zijn gerapporteerd na correctie voor vertraging als gevolg van files. Bij de bepaling van het aantal kilometers weg in elk rayon zijn de twee rijbanen van wegen met gescheiden rijbanen als aparte wegen geteld. Aan de gegevens in de tabellen kunnen geen rechten worden ontleend.

SIMN - Mauritskade 5 - 2514 HC 's-Gravenhage - Tel 070 365 76 02 - Fax 070 30 600 52 -