Trojka timmert aan de weg

Dinsdag 11 februari 2020
In het vierde kwartaal van 2019 realiseerden IM-bergers een duidelijke verbetering van de aanrijdtijden bij de afhandeling van incidenten op de Nederlandse hoofdwegen. Daarbij speelden drie bergingsbedrijven een hoofdrol: Smits Kraan- en Sleepbedrijf in Haarlem, Takel-, Berging- en Transportbedrijf A. Barendregt in Rhoon en Eerste Arnhemse Wegen- en Sleepdienst Van Amerongen in Arnhem. Het trio werd aangevoerd door Smits dat in drie van de drukste werkgebieden van het land gemiddelde aanrijdtijden boekte onder de tien minuten. Deze prestatie werd geleverd in het drukste kwartaal voor IM-bergers ooit.

Ron Otte, directeur van Smits Kraan- en Sleepbedrijf in Haarlem

Ron Otte, directeur van Smits Kraan- en Sleepbedrijf in Haarlem

In de maanden oktober, november en december 2019 werd voor een totaal van 30.128 bergingen een gemiddelde aanrijdtijd behaald van 12:32 minuten. Na correctie voor vertraging als gevolg van files bleef de klok staan op 10:52 minuten, 20 seconden sneller dan in het derde kwartaal. In veertig rayons werd een gemiddelde aanrijdtijd behaald van minder dan tien minuten. Daaronder waren een aantal van de drukste werkgebieden van het land, zoals ZH163 (Rotterdam, Quartel), ZH156 (Den Haag, Vreugdenhil), NH136 (Haarlemmermeer, Van der Vliet), NH131 (Amsterdam, Bergnet).

IM-bergers met gemiddelde aanrijdtijd onder 10 minuten

Berger Rayons Areaal (km) Bergingen
SmitsNH129, NH133, NH135213,91.537
BarendregtZH166, ZH167, ZH168, ZH173, ZH175, ZH177194,51.911
AmerongenGL249, GL251, GL263, GL265143,8683
HooikammerD54, O72125,7256
BergingsdienstNB319, NB32098,7409
QuartelZH163, ZH163a90,91.443
SchoenmakerNH12378,3196
LogicxNB318, U217, U22176,6454
VlietNH13676,2574
HoogwoutNH12672,2372
DeltaGL239, GL24157,7149
DriesprongL35356,141
VreugdenhilZH15654,7746
RoosZH161, ZH16943,3397
GraafZH16442,8351
BergnetNH13141,4469
EijckNB30540,0100
CollewijnG3532,274
KuzeeZ28530,935
JonkNH12728,8119
SprankenisNB33724,353
GrootveldL36614,737
FruitemaG3814,120
 
Totaal1.651,810.426
Totaal landelijk8.730,030.502
Aandeel rayons met ART onder 10 minuten18,9%34,6%

Opvallende "nieuwkomers" in de lijst van snelle bergers waren Roos-Autoberging.nl in Capelle aan den IJssel en Jan van de Graaf jr. in Rotterdam. Deze bedrijven namen op 16 september 2019 in de rayons ZH161 (Delft) en ZH164 (Rotterdam) het werk over van collega berger Quartel. Zij kwamen daar op volle toeren uit de startblokken. Opvallend was ook de prestatie van Logicx Berging dat voor het eerst met drie werkgebieden genoteerd stond.

Daan Witjes van Eerste Arnhemse Wegen- en Sleepdienst van Amerongen op de oever van de Nederrijn in Arnhem

Daan Witjes van Eerste Arnhemse Wegen- en Sleepdienst van Amerongen op de oever van de Nederrijn in Arnhem

Takelbedrijf De Driesprong in Leunen (Limburg) was voor de tweede achtereenvolgende keer de berger die op het grootste areaal aan IM-wegen voor alle opdrachten een aanrijdtijd binnen de normtijden wist te realiseren. De normtijden zijn 20 minuten voor bergingen overdag en vijfentwintig minuten in de nachtelijke uren. De kans bestaat dat in deze rangschikking nog verandering komt als gevolg van correcties in de nu geregistreerde cijfers.

IM-bergers met 100% performance

Berger Rayons Areaal (km) Bergingen
DriesprongL35356,141
RoodNH11837,246
SprankenisNB33724,353
KoolenD5818,628
FruitemaG3814,120
LogicxU2216,343
 
Totaal156,6231
Totaal landelijk8.730,030.502
Aandeel 100%1,8%0,8%

In de tabellen worden alleen rayons vermeld waarover in het afgelopen kwartaal een compleet kwartaalrapport werd uitgebracht. Dit zijn rayons waarin twintig of meer bergingen werden uitgevoerd én rayons waarvoor het afgelopen kwartaal het laatste was in een reeks van kwartalen waarin de voor het opstellen van een rapportage vereiste minimum van twintig bergingen werd overschreden. Gemiddelde aanrijdtijden zijn gerapporteerd na correctie voor vertraging als gevolg van files. Bij de bepaling van het aantal kilometers weg in elk rayon zijn de twee rijbanen van wegen met gescheiden rijbanen als aparte wegen geteld. Aan de gegevens in de tabellen kunnen geen rechten worden ontleend.

SIMN - Mauritskade 5 - 2514 HC 's-Gravenhage - Tel 070 365 76 02 - Fax 070 30 600 52 -