Berger beveiligt berger in zeer druk kwartaal

Vrijdag 17 augustus 2018 (update 28 september 2018)
In het tweede kwartaal van 2018 werden IM-bergers 1.206 keer ingezet voor de beveiliging van hun eigen werk. Dat was ruim twee keer zoveel als in het voorgaande kwartaal. De stijging deed zich voor in een kwartaal met topdrukte voor bergingsbedrijven. Het Landelijk Centraal Meldpunt van de Stichting IMN verwerkte 29.106 incidentmeldingen op hoofdwegen. Dat was 23% meer dan in hetzelfde kwartaal in 2017. De groei werd veroorzaakt door een sterke stijging van het aantal pechverplaatsingen: van 12.947 in het vorig jaar naar 16.645 nu (plus 30%). IM-bergers handelden 5.726 ongevallen af. Dat was 2% meer dan in het voorjaar van 2017.


Bergnet beveiligt een incident op de A2 bij Holendrecht op 18 mei 2018.

Bergnet beveiligt een incident op de A2 bij Holendrecht op 18 mei 2018.

De drukte had geen noemenswaardige gevolgen voor de performance van het landelijke IM-netwerk. IM-bergers behaalden voor een totaal van 22.869 bergingsopdrachten een gemiddelde aanrijdtijd van 13:27 minuten. Na correctie voor vertraging door files bleef de teller staan op 11:44 minuten, zeven seconden langzamer dan in het eerste kwartaal van 2018.

IM-bergers met 100% performance

Berger Rayons Areaal (km) Bergingen
BroekmansL35540,935
CollewijnG3532,264
DeltaGL23932,750
DriesprongL35356,136
FruitemaG3814,110
HauloNH11324,211
HeiltjesGL268, NB33047,256
HoutermanGL25118,316
JonkNH12823,910
KooijmanGL2583,410
KrimpenerwaardZH17131,012
KuzeeZ28530,935
LogicxU2216,318
PaijmansNB31412,816
SprankenisNB33826,215
StouwdamGL235, GL236, GL23860,298
AmerongenGL24959,3122
 
Totaal519,7614
Totaal landelijk8.730,022.873
Aandeel 100%6,0%2,7%

In 20 rayons werd voor alle bergingsopdrachten een aanrijdtijd geklokt binnen de contractuele normtijden van twintig minuten overdag en 25 minuten in de nachtelijke uren (23:00 - 05:00 uur). Kraanbedrijf W. Stouwdam in Oldebroek onderscheidde zich zich door deze prestatie in drie rayons tegelijk te leveren. Stouwdam leverde dit huzarenstuk in de lopende contractperiode al drie keer.


Yoran van der Haar, Mark Ravestein en Mark Kuzee, allen van Auto Kuzee, op de boulevard van Vlissingen op 15 augustus 2018.

Yoran van der Haar, Mark Ravestein en Mark Kuzee, allen van Auto Kuzee, op de boulevard van Vlissingen op 15 augustus 2018.

In 27 rayons behaalden bergers een gemiddelde aanrijdtijd onder de tien minuten. Deze lijst wordt zoals gebruikelijk aangevoerd door Takel-, Berging- en Transportbedrijf A. Barendregt in Rhoon. Een bedrijf dat op beide lijsten voorkomt was Auto Kuzee in Vlissingen. Kuzee scoorde ook in 2017 in drie kwartalen 100% en behaalde in het afgelopen kwartaal een van de laagste gemiddelde aanrijdtijden van het land.

IM-bergers met gemiddelde aanrijdtijd onder 10 minuten

Berger Rayons Areaal (km) Bergingen
BarendregtZH163, ZH166, ZH167, ZH168, ZH173, ZH175, ZH177252,2347
DongenL36497,4510
HooikammerO7281,6534
SchoenmakerNH12378,385
VlietNH13676,233
HoogwoutNH12672,236
AmerongenGL24959,31.634
GraafZH16357,7858
DriesprongL35356,1278
VreugdenhilZH15654,754
HeiltjesGL268, NB33047,2858
QuartelZH163a33,235
DeltaGL23932,7122
CollewijnG3532,2154
KuzeeZ28530,964
JonkNH12728,8337
EijckNB30428,7123
HoutermanGL26725,556
SprankenisNB33724,3142
FruitemaG3814,1123
KooijmanU22011,050
 
Totaal1.194,36.433
Totaal landelijk8.730,022.873
Aandeel rayons met ART onder 10 minuten13,7%28,1%

In de tabellen worden alleen rayons vermeld waarover in het afgelopen kwartaal een compleet kwartaalrapport werd uitgebracht. Dit zijn rayons waarin tien of meer bergingen werden uitgevoerd én rayons waarvoor het afgelopen kwartaal het laatste was in een reeks van kwartalen waarin de voor het opstellen van een rapportage vereiste minimum van tien bergingen werd overschreden. Gemiddelde aanrijdtijden zijn gerapporteerd na correctie voor vertraging als gevolg van files. Bij de bepaling van het aantal kilometers weg in elk rayon zijn de twee rijbanen van wegen met gescheiden rijbanen als aparte wegen geteld. Aan de gegevens in de tabellen kunnen geen rechten worden ontleend.

SIMN - Mauritskade 5 - 2514 HC 's-Gravenhage - Tel 070 365 76 02 - Fax 070 30 600 52 -