Goede aanrijdtijden in zeer druk eerste kwartaal

Dinsdag 29 mei 2018
IM-bergers scoorden goed in het eerste kwartaal van 2018. Er werden 20.661 bergingen uitgevoerd met een gemiddelde aanrijdtijd van 13:14 minuten (11:37 minuten na aftrek van vertraging als gevolg van files). Daarmee zijn de aanrijdtijden terug op het zeer hoge niveau van de eerste drie kwartalen van 2017. Deze goede prestatie werd geleverd ondanks een sterke toename van de werkdruk. Het totale aantal IM-opdrachten, met inbegrip van loze ritten, lag in de eerste drie maanden van het jaar 22% hoger dan in 2017. Maart werd met 10.395 IM-opdrachten zelfs de drukste maand ooit. Met name de kou aan het begin van de maand leverde veel werk op.

Goede aanrijdtijden in zeer druk eerste kwartaal van 2018

Carmen van der Horst van Bergingscentrale H. van der Vliet

In zeventien rayons werden alle bergingen uitgevoerd binnen de normtijden van twintig minuten overdag en vijfentwintig minuten in de nacht. Onder de verantwoordelijke bergers waren er verschillende die dit nog niet eerder was gelukt zoals Bergingscentrale H. van der Vliet in het rayon NH137 bij Aalsmeer. Bijzondere vermelding verdient ook Autohulpdienst Ben Heiltjes in Cuijk. Dit bedrijf leverde de genoemde prestatie in drie rayons tegelijk.

IM-bergers met 100% performance

Berger Rayons Areaal (km) Bergingen
HeiltjesGL268, NB330, NB332101,9107
EgeraatNB29962,8164
HooikammerD5444,126
HauloNH11439,226
EijckNB30336,263
StouwdamGL23631,226
AutaxO7425,710
TwenteO8623,511
SpeerstraF1822,712
VlietNH13716,820
WolvesO8216,315
RoosZH16915,4107
PaijmansNB31412,824
FaberG307,111
BCFF045,310
 
Totaal461,0632
Totaal landelijk8.730,022.488
Aandeel 100%5,3%2,8%

Twee bergingsbedrijven staakten in het tweede kwartaal hun activiteiten. Het ging om Autoberging De Haan in Bleiswijk en Van Mourik Berging in Buurmalsen. De Haan Automotive, het moederbedrijf van De Haan, droeg de bergingsactiviteiten over aan Vreugdenhil Berging in Den Hoorn. De Haan gaat zich concentreren op schadeherstel en autotransport, activiteiten waarin de onderneming sinds 1975 een naam heeft opgebouwd. De bergingsactiviteiten van Van Mourik zijn in handen gekomen van Automobielbedrijf Kooijman Vianen. Van Mourik gaat verder als carosseriebouwer en constructiebedrijf.

Bergerwissels voor het eerste kwartaal 2018

Rayon Van Naar Datum Achtergrond
ZH153VlietBRL Leiden5-3-2018Performance
ZH157HaanVreugdenhil29-3-2018Overname
ZH162HaanVreugdenhil29-3-2018Overname
GL258MourikKooijman3-4-2018Overname
GL259MourikKooijman3-4-2018Overname
GL260MourikKooijman3-4-2018Overname
GL261MourikKooijman3-4-2018Overname

In de tabellen worden alleen rayons vermeld waarover in het afgelopen kwartaal een compleet kwartaalrapport werd uitgebracht. Dit zijn rayons waarin tien of meer bergingen werden uitgevoerd én rayons waarvoor het afgelopen kwartaal het laatste was in een reeks van kwartalen waarin de voor het opstellen van een rapportage vereiste minimum van tien bergingen werd overschreden. Gemiddelde aanrijdtijden zijn gerapporteerd na correctie voor vertraging als gevolg van files. Bij de bepaling van het aantal kilometers weg in elk rayon zijn de twee rijbanen van wegen met gescheiden rijbanen als aparte wegen geteld. Aan de gegevens in de tabellen kunnen geen rechten worden ontleend.

SIMN - Mauritskade 5 - 2514 HC 's-Gravenhage - Tel 070 365 76 02 - Fax 070 30 600 52 -